...

Jakie ...

Korzyści dla Ciebie?

1. Stworzone dla siebie

Projekt EVES powstał, ponieważ szukaliśmy rozwiązania magazynowania energii w rozsądnej ceniePo pierwszych próbach i zebraniu całego zespołu zauważyliśmy, że to co robimy można skalować.

Główną korzyścią jest to, że projekt był zainicjowany potrzebą i nie powstał w wyniku działań marketingowych czy decyzji wielkiej korporacji. 

To w gruncie rzeczy projekt oddolny ale już implementowany przez korporacje i możliwy do zaimplementowania w wielu miejscach na świecie.

Budujemy i cały czas testujemy rozwiązania czy to w postaci udoskonalenia naszego autorskiego modułu wykonawczego czy sposobu na skalowanie i bezpieczne budowanie instalacji magazynowania energii.

Sami zaczęliśmy szukać i dbać o dostawy komponentów, w szczególności baterii z samochodów różnych marek i specjalnie zdradzamy marki tylko tym, kórzy z nami współpracują aby dla przyszłych zainteresowanych ceny były na optymalnym poziomie. 

Podsumowując: Tworzymy jak dla siebie, bo to my stworzyliśmy know-how jak powiązać wszystkie osoby i procesy razem.

2. Off-Grid + On-Grid

Coraz częściej zastanawiamy się czy życie w Off-Grid jest możliwe i kilka lat temu było to abstrakcją.

Dziś możemy powiedzieć, że jest to możliwe także dla Firm, wszystko oczywiście zależy od wielkości magazynu energii.

Nasze podejście do off-grid jest od początku takie same. Właśnie takie rozwiązanie było docelowe. Oczywiście dla domu mieszkalnego 1500MWh może wystarczyć na miesiąc działania. Ale dla firmy może wyczerpać się w godzinę.

Dla nas budowanie dodatkowych obwodów bezpieczeństwa od początku nie istnieje. Zawsze szliśmy w maksymalne wykorzystanie wszystkich faz aby było to komfortowe i efektywne dla działania systemu elektrycznego. 

Co do Off-Grid-u w domu to teoretycznie wystarczy przewymiarować ok. 4-5 krotnie instalację PV aby zimą dostarczyć kilka do kilkunastu kWh do magazynu energii i to wystarczy.

W firmach jest już trudniej bo ogranicza nas budżet lub warunki techniczne. Jednak przy wykorzystaniu wysoko-napięciowych magazynów energii firma jest przede wszystkim w stanie dalej funkcjonować w zawężonym spectrum ale jednak dalej urzadzenia w firmie będą działać w przypadku zaniku prądu. Firma jest w stanie być niezależna.

3. Recykling

Nikt nie zauważył w tym medialnym szumie o palących się bateriach czy ciągłym pytaniu o zwrot z inwestycji. Że dajemy drugie życie baterii samochodowej.

battery recykling

Realizujemy zasadę NO WASTE, w gruncie rzeczy to wyszło przy okazji ale jest bardzo ważne. Ekologia jest słowem które napędza biznes od kilku lat.

W bateriach z samochodów EV nic nie zmieniamy ze względów bezpieczeństwa ale i z czystej ekologii.

Drugie życie baterii zaczyna się po wyjęciu z auta, kiedy podpinamy ją pod nasz układ sterujący. W samochodach prądy w tzw. peaku dochodzą do 200kW a gdy dostosujemy ją do zadań magazynowania, prądy użytkowe to czesto 10-20 A. Czyli faktyczna emerytura dla baterii.

Jeżeli po kilku latach bateria traci swoje SOH i jej pojemność spada to mamy dwa wyjścia. Albo dokładamy następną baterię zwiększając jej pojemność albo rozbieramy ją i z nadajacych się ogniw tworzymy baterię 48V czyli dajemy jej trzecie życie

Mówi się o śladzie węglowym. My ten ślad niewlujemy.

4. Sprzedaż prądu?

Czy to możliwe aby być sprzedawcą prądu i mieć swoją małą elektrownię oraz magazynować prąd aby sprzedać go po jak najlepszej cenie?

Wyobraź sobie, że po 5 latach instalacja fotowoltaiczna się zwróciła. Ty masz Magazyn Energii i możesz zgromadzić prąd który kosztuje kilka razy taniej i sprzedasz go w nominalnej cenie za kilka godzin kiedy jest najwększe zapotrzebowanie na prąd.

Takie systemy już działają i My mamy ciągle aktualizowane oprogramowanie które komunikuje się z giełdą energetyczną i część nadwyżki prądu przeznacza na codzienną sprzedaż po najbardziej dogodnych cenach. Możesz wyznaczyć jaki procent pojemności magazynu energii zostawiasz na tzw. backup czy autokonsumpcję a jaką na handel z dystrybutorem lub klastrem energetycznym.

W wielu państwach UE i Stanach Zjednoczonych to już się dzieje, od 1 lipca 2024 roku w Polsce zostanie uruchomione dynamiczne rozliczanie gdzie system elektroenergetyczny będzie pozwalał na rozliczenia godzinowe poboru i oddania prądu.  Zimą ten system będzie pozwalał na magazynowanie taniego prądu z sieci a wykorzystanie go w okresach większego zapotrzebowania wieczorami i przedpołudniami.

5. Różne możliwości

Firmy mają różne możliwości i potrzeby aby używać magazynów energii w szczególności są to problemy z siecią, mocami przyłącza czy indywidualne rozwiązania tak jak indywidualne są firmy.

sofar ustawienia

Jedna z możliwości to powiększenie mocy przyłącza przez dodanie dodatkowej mocy do wewnętrznej sieci gdy raptownie rośnie zapotrzebowanie podczas uruchamiania urządzeń. Są to firmy z przyłączami 40kW nie potrzbujące przejścia na Taryfę B.

Inną sferą zapytań jest utrzymanie ciągłości produkcji gdzie przestój nawet 1 sekundowy powoduje straty w materiale lub trudność w przywróceniu procesu produkcyjnego. Tu magazyny pomagają przy zaniku sieci w przeciągu 20ms przełączając się w trub UPS.

Są jeszcze firmy które chcą konsumować na bierząco więcej prądu aby nie odsyłać go do sieci lub wręcz nie mogą go odesłać bo zapłacą kary lub w przyszłości ceny ujemne. Tu magazyn energii akumuluje prąd oddając go w momencie kiedy sobie zażyczy dany przedsiębiorca.

 

6. Bezpieczeństwo

Robimy jak dla siebie więc i o bezpieczeństwo zadbaliśmy. Głównym wyróżnikeim naszego rozwiązania jest po prostu nie poprawianie po inżynierach automotive.

bezpieczeństwo w magazynach energii

O Bezpieczeństwo zadbaliśmy w kilku aspekatach:

– Używamy technologii automotive czyli nie zmieniamy nic co inżynierzy znanych marek wymyślili i zabezpieczyli na poziomie samochodu.

– Każdy kto chce posiadać powinien znać zasady działania magazynu energii bo nie jest to zwykłe urządzenie. Wręcz chcemy aby każdy kto montuje magazyn energii z samochodu znał się na elektryce a przed wszystkim wiedział jak poruszać się wokół urządzeń zaawansowanych elektrycznie.

– Bardzo ważnym aspektem w bezpieczeństwie magazynowania prądu są połączenia i takie połaczenia wykonuja elektrycy z odpowiednimi certyfikatami i kategoriami SEP i UDT.

Zdrowy rozsądek jest chyba najwazniejszym kryterium bezpieczeństwa które stosujemy przy doradztwie montażu magaznów energii.

Scroll to Top
Seraphinite AcceleratorOptimized by Seraphinite Accelerator
Turns on site high speed to be attractive for people and search engines.